+48 883 044 023

Umów wizytę

Pon - Pt: 9:00 - 20:00
sobota: 9:00-15:00

Wizyty po umówieniu telefonicznym

Profilaktyka

Profilaktyka

Profilaktyka

Nasz gabinet pomoże Państwu także w profesjonalnym dbaniu o stan swojego uzębienia we własnym domu. Za pomocą specjalnych preparatów, które wybarwiają płytkę ocenimy higienę, a następnie wybierzemy odpowiednią szczoteczkę, doradzimy jaki sposób szczotkowania jest najlepszy.

Zabiegi, które oferuje nasz gabinet w ramach działań profilaktycznych:

Higienizacja (scaling . piaskowanie, polishing i fluoryzacja) – minimum co 6 miesięcy przeprowadzana przez dyplomowaną higienistkę.
Scaling ultradźwiękowy – Odpowiednia końcówka scalera przyłożona do powierzchni zębów pokrytych złogami nazębnymi, emituje ultradźwięki i mikro drgania z wysoką częstotliwością, co powoduje odpadanie kamienia. Zabieg ten jest z reguły bezbolesny, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb lub przy odsłoniętych szyjkach może pojawić się ból – w takiej sytuacji podawane jest znieczulenie miejscowe.
Piaskowanie – usuwanie osadu i przebarwień z zębów.
Polishing – polerowanie oczyszczonych powierzchni przy użyciu past polerskich o różnej ścierności przy użyciu gumek i szczotek o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń.
Lakierowanie – czyli fluoryzacja polega na powlekaniu zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru. Lakierowanie wzmacnia zęby i sprawia, że są odporniejsze na próchnicę.
Lakowanie zębów – uszczelnianie bruzd – polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach stałych specjalnym lakiem. Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją niekorzystną budowę są miejscami, które trudno jest wyczyścić z resztek pokarmu przy pomocy szczoteczki do zębów, co ułatwia rozwój bakterii i sprzyja powstawaniu próchnicy.

Umów wizytę

Skontaktuj się z nami

Nasza lokalizacja

Tokarnia 728,
32-436 Tokarnia

Telefon

Email