Usługi

Profilaktyka
Higienizacja ( scaling . piaskowanie, polishing i fluoryzacja )
minimum co 6 miesięcy przeprowadzana przez dyplomowaną higienistkę.
Scaling ultradźwiękowy Odpowiednia końcówka scalera przyłożona do powierzchni zębów pokrytych złogami nazębnymi, emituje ultradźwięki i mikro drgania z wysoką częstotliwością, co powoduje odpadanie kamienia.Zabieg ten jest z reguły bezbolesny, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb lub przy odsłoniętych szyjkach może pojawić się ból - w takiej sytuacji podawane jest znieczulenie miejscowe.
Piaskowanie usuwanie osadu i przebarwień z zębów.
Polishing polerowanie oczyszczonych powierzchni przy użyciu past polerskich o różnej ścierności przy użyciu gumek i szczotek o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń.
Lakierowanie, czyli fluoryzacja polega na powlekaniu zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru. Lakierowanie wzmacnia zęby i sprawia, że są odporniejsze na próchnicę.
Lakowanie zębów – uszczelnianie bruzd - polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach stałych specjalnym lakiem. Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją niekorzystną budowę są miejscami, które trudno jest wyczyścić z resztek pokarmu przy pomocy szczoteczki do zębów, co ułatwia rozwój bakterii i sprzyja powstawaniu próchnicy.