+48 883 044 023

Umów wizytę

Pon - Pt: 9:00 - 20:00
sobota: 9:00-15:00

Wizyty po umówieniu telefonicznym

Implanty

Implanty

Implanty

UZUPEŁNIJ BRAKUJĄCY ZĄB IMPLANTEM ZĘBOWYM

Perfekcyjne zęby z implantami zębowymi

Utrata zębów – jednego lub wielu może drastycznie wpłynąć na komfort naszego życia. Dlatego w przypadku braków zębowych oferujemy naszym pacjentom implanty zębowe.

Czym jest implantologia?

Implantologia, czyli dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnieniem braków zębowych implantami. Jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku brakujących zębów. Życie jest nieprzewidywalne, do braków w uzębieniu może dojść w wyniku różnych sytuacji. Utrata zębów nie jest jednak wyrokiem. Korona na implancie wygląda jak naturalny ząb. Implant to specjalna, nieduża śruba, która zostaje umieszczona w kości imitując korzeń. Aby w pełni odbudować ząb niezbędny jest specjalny łącznik oraz korona zęba. Na implantologię decyduje się coraz więcej osób. Dlaczego? Po utracie zęba może pojawić się dyskomfort. Opcje są dwie: można maskować problem lub zdecydować się na bardziej specjalistyczne podejście. Implanty skutecznie zastępują brakujące zęby i pozwalają cieszyć się życiem na nowo. Budowę implantu prezentuje ilustracja poniżej.

00460-PL-1610 implant lacznik korona_A4-1

Kiedy wskazane jest leczenie implantologiczne?

Implanty są rozwiązaniem w sytuacji, w której pacjentowi brakuje jednego, kilku lub wszystkich zębów. Jest to uniwersalne rozwiązanie gwarantujący powrót do pełnej sprawności.  Ważne jest indywidualne podejście lekarza, który prawidłowo dobierze rozwiązanie do problemu pacjenta. 

Jak wygląda zabieg implantologii?

Zabieg implantacji nie jest bolesny dzięki miejscowemu znieczuleniu. Rozpoczyna się od oceny sytuacji klinicznej pacjenta i wykonania prześwietlenia kości szczęki i/lub żuchwy. Na tym etapie powstaje wycisk, który jest wykorzystany w ciągu całego procesu leczenia. Następnie wprowadzane są implanty stomatologiczne. W okresie gojenia implanty w pełni integrują się z kością szczękową. Na czwartym etapie zostają założone właściwe łączniki, które będą podstawą dla nowych zębów. Stomatolog wykonuje nowy wycisk, na którego przykładzie technik dentystyczny przygotowuje nowe zęby ze szczególną uwagą na kolor oraz kształt pozostałych zębów pacjenta. W ostatnim kroku zostaje zamocowany nowy ząb oraz następuje ocena funkcjonalności i estetyki wykonania. Celem jest oczywiście zapewnienie całkowitej satysfakcji pacjenta.

Zalety leczenia implantologicznego

Jak już zostało wspomniane implanty są uniwersalnym rozwiązaniem na braki w uzębieniu. Wyglądają, funkcjonują jak naturalne zęby. Są gwarancją satysfakcji pacjenta dzięki atrakcyjnemu oraz estetycznemu efektowi zabiegu. Implant jest niewidoczny oraz nie wymaga klejów, dzięki czemu pacjent nie odczuwa niepewności związanej z stałością dopasowania protezy. Implanty stomatologiczne to nie tylko długotrwałe rezultaty leczenia, ale także poprawa stanu dziąseł wokół nowego zęba. To w zdecydowanym stopniu poprawia komfort i samopoczucie.

Implantologia w Twój Dentysta – system Astra

System Astra jest stosowany w praktyce klinicznej od ponad 30 lat. Badania wykazują pozytywny wpływ na zachowanie poziomu kości brzeżnej i bardzo dobre rezultaty w długoczasowych wynikach klinicznych. Wynika to z profesjonalnego wykonania i samych cech systemu m.in. minimalnej liczbie komponentów, łatwości zakładania implantu czy optymalnie ostrych i łatwych w obsłudze wierteł jednorazowych. Decydując się na leczenie implantologiczne, warto rozważyć system Astra i cieszyć się życiem na nowo.

Umów wizytę

Skontaktuj się z nami

Nasza lokalizacja

Tokarnia 728,
32-436 Tokarnia

Telefon

Email