Wybielanie

Wybielanie

Wybielanie

Niewielu z naszych pacjentów wyraża zadowolenie ze swojego koloru szkliwa, większość z nich marzy o białym, lśniącym uśmiechu, który doda im atrakcyjności i pewności siebie. Jednak codzienne spożywanie niektórych produktów takich jak kawa czy wino, które mają w sobie silne substancje o działaniu barwiącym, sprzyja powstawaniu przebarwień. Palenie papierosów to również czynnik negatywnie wpływający na kolor naszego szkliwa, ponadto wielu z nas ma różnego rodzaju predyspozycje genetyczne czy zdarzenia z dzieciństwa, które rzutują na kolor naszych zębów.

Kiedy warto zastanowić się nad wybieleniem zębów?

 • jeśli chcesz poczuć się pewniej i atrakcyjniej
 • kiedy zmagasz się z przebarwieniami zewnętrznymi
 • jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej naturalnej barwy zębów
 • jeśli czeka Cię wyjątkowa okazja, na której chcesz zabłysnąć pięknym i zdrowym uśmiechem

Warto zdecydować się na zabieg wybielania w profesjonalnym gabinecie, by mieć pewność co do jakości i skuteczności zabiegu. W „Twój Dentysta” proponujemy Państwu metodę nakładkową, która umożliwia wybielanie zębów przy pomocy specjalnych nakładek. Cały proces rozpoczyna się od pobrania wycisku szczęki i żuchwy, na podstawie którego tworzone są specjalne szyny. Zestaw obejmuje także żel o działaniu wybielającym. Taki żel aplikuje się na noc, a już rano po pierwszej aplikacji mogą Państwo cieszyć się pierwszymi efektami!

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

 • Ciąża
 • Ubytki próchnicowe
 • Nadwrażliwość termiczna
 • Duża ilość aft lub owrzodzeń
 • Wiek poniżej 18 roku życia
 • Niewłaściwa higiena zębów
 • Choroby ogólnoustrojowe (nowotwory czy cukrzyca)
 • Problemy z dziąsłami, takie jak zapalenie dziąseł czy recesja 

W gabinecie oferujemy nową metodę wybielania zębów – metoda PrevDent.

Wybielanie metodą PrevDent w gabinecie stomatologicznym polecamy szczególnie osobo, u których występuje nadwrażliwość zębów lub inne metody wybielania zębów okazały się nieskuteczne lub bolesne. System pozwala na usunięcie przebarwień powstałych m. in. w wyniku palenia tytoniu, picia herbaty, kawy lub czerwonego wina. Jest on w pełni bezpieczny i zawiera w swoim w swoim składzie połączenie 6% nadtlenku wodoru oraz nano-hydroksyapatyu (nHAp), który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Po zabiegu zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość. System PrevDent CrWR przywraca zębom ich naturalną biel!

Przebieg wybielania systemem PrevDent CrWR – Cleaning, (re)Whithening, Repair przebiega w etapach:

 1. Usunięcie plam – Cleaning
 2. Wybielanie – (re)Whithening
 3. Naprawa szkliwa – Repair

Przez co najmniej 24 godziny po wybielaniu zaleca się unikanie jedzenia i picia zawierającego jakiekolwiek barwinki (cola, kawa, herbata, czerwone mięso, pomidory, sos sojowy itp.). Dotyczy to również owoców, z wyjątkiem bananów. Należy utrzymywać przez ten czas tzw. „białą dietę”, czyli spożywać produkty, takie jak mleko, woda, białe pieczywo, ryby, ryż, serek wiejski. Należy trzymać się zasady: nie powinienem jeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę.

Umów wizytę

Skontaktuj się z nami

Nasza lokalizacja

Tokarnia 728,
32-436 Tokarnia

Telefon

Email